Kultúrou proti kriminalite

Centrum mládeže – kultúra ako prevencia kriminality je názov projektu, ktorým sa Mestský dom kultúry snaží participovať na potlačení a prevencii kriminality mladých ľudí v našom meste.

Už v stredu 15. júna sa v priestoroch kino sály MsDK uskutočnilo premietanie dvoch filmov s tématikou dotýkajúcou sa nebezpečných úskalí života. Stredoškoláci si o 8:30 pozreli skutočný príbeh o známej mladej popovej hviezde Amy Winehouse, ktorá zomrela ako 27-ročná a zaradila sa tak do Klubu 27. Film reflektoval jej život použitím doposiaľ nezverejnených archívnych záberov, rozhovorov, prostredníctvom jej hudby a textov odkazujúcich na aktuálne dianie. Okrem toho príbeh poukázal aj na to, ako sa speváčka stala obeťou unikajúcou závislostiam, ako s ňou manipulovali manažéri a prenasledovali ju bulvárni novinári. Druhým žánrom premietaným o 11:00 bola slovenská dráma o bývalom boxerovi prezývanom Koza, po ktorom je pomenovaný aj samotný film. Ten stredoškolákom umožnil nazrieť do najnižšej spoločenskej vrstvy.

Súčasťou projektu bolo aj premietanie filmu Trabantom až na koniec sveta. Na to sa môžu tešiť všetci Vranovčania a ľudia z blízkeho okolia, ktorí si 30. júna o 21:00 nájdu čas a prídu si vychutnať letnú pohodovú atmosféru filmu pred Mestský dom kultúry.

Okrem filmových premietaní sú súčasťou projektu aj besedy pre mládež. Tá najbližšia s názvom Správanie a kriminalita mládeže v našom meste, zhodnotenie súčasného stavu sa uskutoční 21. júna o 10:00 v MsDK s príslušníkmi polície. Mládež je spätá s hudbou, a tak je do projektu zakomponovaný aj festival mladých hudobných skupín - Hudba nie drogy, ktorý sa koná už túto sobotu 18. júna o 16:00 pred MsDK.

Mediálni partneri